adwokat rybnik rozwody separacje

Prawo rodzinne

Pozew o alimenty

Dobry adwokat od alimentów pomoże w procesie z prawa rodzinnego. Pozew o alimenty na dziecko, żonę, rodzica – w tym pomaga kancelaria adwokacka. W przypadku rozstania się rodziców, bardzo często to sąd musi orzec w jakiej wysokości rodzice ponoszą koszty utrzymania dziecka. Pomożemy Ci w zakresie:

  • reprezentowanie Klienta przed Sądem w sprawach sądowych o rozwód i separację,
  • przygotowywanie pozwów o rozwód i separację,
  • udzielanie porad prawnych – zarówno przed jak i w trakcie postępowania sądowego,
  • spotkania małżonków w celu próby osiągnięcia kompromisu co do spraw rozstrzyganych w wyroku rozwodowym np. władza rodzicielska, kontakty z dziećmi, alimenty,
  • sporządzanie projektów pism procesowych np. pozew o rozwód, odpowiedź na pozew, wniosek o zabezpieczenie,
  • przygotowanie rodzicielskiego planu wychowawczego.

Aleksandra Kubecka – adwokat od spraw rozwodowych

Adwokat Aleksandra Kubecka ukończyła z wynikiem celującym studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobyte dzięki pracy w renomowanej kancelarii adwokackiej, posiadana wiedza oraz determinacja w połączeniu z pasją, zapewniają znalezienie rozwiązań w najbardziej skomplikowanych sprawach rozwodowych.

Proces o alimenty

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Na jakim poziomie powinny zostać orzeczone alimenty?

Alimenty na dziecko powinny być na poziomie adekwatnym do potrzeb uprawnionego oraz możliwości majątkowych i zarobkowych rodzica. Warto pamiętać, że zasądzone alimenty można później obniżyć lub podwyższyć. Zależy to od zmiany sytuacji i stosunków strony.

Jakie załączniku do pozwu o alimenty?

Do pozwu o alimenty należy załączyć wszystkie dowody, a także złożyć kopię pozwu wraz z załącznikami. Ponadto jako załączniku powinno się dodać odpis zupełny aktu urodzenia dziecka, a także rachunki potwierdzające koszty utrzymania dziecka. Oryginał pozwu oraz jego kopię powinno się podpisać przez przedstawiciela ustawowego lub adwokata. Podczas składania wniosku zabierz ze sobą kopię z potwierdzeniem złożenia wniosku.

Co należy napisać w uzasadnieniu pozwu o alimenty?

Ostatnim elementem pozwu o alimenty jest uzasadnienie. Klient powinien opisać w uzasadnieniu okoliczności sprawy. Koniecznie należy uzasadnić wysokość alimentów oraz wymienić dowody istotne w sprawie.

POMOC PRZY PISANIU POZWU

W przypadku wątpliwości podczas wypełniania pozwu o alimenty, warto skorzystać z pomocy adwokata. Nasza kancelaria pomoże sporządzić projekt pozwu o alimenty.

KOMPLEKSOWOŚĆ

Przy orzekaniu o rozwodzie i separacji integralną częścią jest temat alimentów na dziecko. Jednak niekiedy zdarza się, że takie rozstrzygnięcie będzie wymagało zmian. Jest to możliwe w drodze osobnego procesu.

ZAKRES DZIAŁANIA

Proces o alimenty na dziecko, żonę, rodzica to skomplikowana sprawa. Zapraszamy do kontaktu Klientów z terenu miast Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski. Świadczymy usługi w zakresie spraw o alimenty na terenie całego regionu.

Call Now Button