odszkodowanie adwokat rybnik
odszkodowanie adwokat rybnik

Prawo cywilne

ODSZKODOWANIA, ZADOŚĆUCZYNIENIA

Adwokat Aleksandra Kubecka reprezentuje Klientów w postępowaniach o odszkodowania, zadośćuczynienia od zakładów ubezpieczeń, firm ubezpieczeniowych. Kancelaria adwokacka świadczy usługi w zakresie prawa cywilnego:

  • odszkodowania za szkody na osobie fizycznej, w tym zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów opieki,
  • odszkodowania za utracony zarobek lub zniszczone rzeczy,
  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę np. uszczerbek na zdrowiu,
  • zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby,
  • renty wyrównawcze z tytułu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy zarobkowej,
  • odszkodowania za wypadek przy pracy lub w drodze do pracy,
  • odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny,
  • odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot samolotem.

Aleksandra Kubecka – adwokat od odszkodowań

Adwokat Aleksandra Kubecka ukończyła z wynikiem celującym studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobyte dzięki pracy w renomowanej kancelarii adwokackiej, posiadana wiedza oraz determinacja w połączeniu z pasją, zapewniają znalezienie rozwiązań w najbardziej skomplikowanych sprawach o odszkodowania.

Prawo cywilne

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co to jest błąd medyczny?

Błąd medyczny (błąd lekarski) jest nieumyślnym działaniem, zaniedbaniem lub zaniechaniem ze strony lekarza, dentysty, pielęgniarki, położnej lub innej osoby wykonującej zawód medyczny. Jeżeli następstwem działania jest szkoda pacjenta, wówczas nachodzi podstawa do dochodzenia roszczeń za błąd medyczny. Jako pacjent możesz starać się o odszkodowanie, zadośćuczynienie lub rentę.

Jaką pomoc można uzyskać w zakresie odszkodowania?

Zapewniamy pomoc w sprawie odszkodowania i sporach z firmami ubezpieczeniowymi. Nasza pomoc prawna na etapie przedsądowym to wezwanie do zapłaty, ugody, mediacje, postępowanie pojednawcze, gromadzenie dokumentacji i postępowania przed sądami powszechnymi.

Adwokat czy kancelaria odszkodowawcza?

Od pewnego czasu na rynku pojawiły się podmioty nie prowadzone przez profesjonalnych prawników, nazywając się dla niepoznaki „kancelaria odszkodowawcza”. Jeżeli zdecydujesz się na dochodzenie odszkodowania, możesz stanąć przed dylematem jaki podmiot wybrać. „Kancelarie odszkodowawcze” deklarują często, że korzystają z usług prawników. W takim przypadku aby nie płacić podwójnie warto skorzystać bezpośrednio z usług adwokata.

KRADZIEŻ, POŻAR, ZALANIE

Nasza kancelaria pomaga w dochodzeniu odszkodowania od zakładu ubezpieczeń w przypadku odmowy lub zaniżenia kwoty wypłaty odszkodowania. Zajmiemy się odszkodowaniem za straty z powodu nieprzewidzianych zdarzeń losowych: kradzież z włamaniem, pożar, zalanie, zniszczenie mienia.

WYPADKI KOMUNIKACYJNE

W przypadku kolizji i wypadków samochodowych możesz starać się o odszkodowanie z OC, AC, NNW. Kancelaria adwokacka Aleksandry Kubeckiej z Rybnika oferuje kompleksową pomoc w przypadku wypadków komunikacyjnych.

ZAKRES DZIAŁANIA

Odszkodowanie i zadośćuczynienie to często trudne tematy. Zapraszamy do kontaktu Klientów z terenu miast Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski. Świadczymy usługi w zakresie spraw o odszkodowanie i zadośćuczynienie w całym regionie.

Call Now Button