prawo pracy adwokat rybnik
prawo pracy adwokat rybnik

Prawo pracy

SPRAWY PRACOWNICZE

Potrzebujesz pomocy prawnej przy sprawach pracowniczych? Kancelaria prawa pracy oferujemy pomoc prawną dla pracowników i pracodawców. Nasze usługi prawne w zakresie spraw pracowniczych obejmują:

 • sprawy o ustalenie stosunku pracy,
 • sprawy o przywrócenie do pracy,
 • reprezentowanie pracodawców i pracowników w sprawach sądowych i rozmowach ugodowych,
 • doradztwo prawne dotyczące prawa pracy,
 • odszkodowania za rozwiązanie stosunku pracy,
 • odszkodowania w przypadku naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu,
 • odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy,
 • stała obsługa prawna pracodawców,
 • wspieranie pracowników w negocjacjach z pracodawcami,
 • sprawy w zakresie mobbingu i zwolnień grupowych,
 • sporządzanie umów o pracę, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania,
 • odwołania od decyzji organów emerytalno – rentowych.

Aleksandra Kubecka – adwokat dla pracowników i pracodawców

Adwokat Aleksandra Kubecka ukończyła z wynikiem celującym studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobyte dzięki pracy w renomowanej kancelarii adwokackiej, posiadana wiedza oraz determinacja w połączeniu z pasją, zapewniają znalezienie rozwiązań w najbardziej skomplikowanych sprawach pracowniczych.

Prawo pracy

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co określa prawo pracy?

Prawo pracy określa prawa i obowiązki pracowników i pracodawców. Pracownik to osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, wyboru, mianowania, powołania lub spółdzielczej umowy o pracę. Pracodawcą może być jednostka organizacyjna, nawet jeżeli nie posiada osobowości prawnej. Może nim być także osoba fizyczna. Warunkiem jest zatrudnianie pracowników.

Dlaczego przedsiębiorcy korzystają z pomocy prawnej?

Wielu przedsiębiorców jest skoncentrowanych na prowadzeniu działalności gospodarczej i potrzebują fachowej pomocy w zakresie prawa pracy. Specjalistyczne doradztwo oraz pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań to ważna materia pomocy prawnej, jaką oferujemy.

Dlaczego prawo pracy jest tak istotne?

Prawo pracy jest tą dziedziną, która dotyka bezpośrednio najwięcej osób. Wynika to z faktu, że większość polskiego społeczeństwa jest zatrudniona w oparciu o umowy o pracę. Z tego tytułu często wywodzą się roszczenia na linii pracownik – pracodawca.

POMOC DLA PRACOWNIKÓW

Kancelaria Adwokacka świadczy pomoc w dziedzinie prawa pracy. Wiedza i doświadczenie, które nabyliśmy podczas obsługi prawnej pracowników, pozwalają z sukcesem zakończyć powierzone nam sprawy pracownicze.

POMOC DLA PRACODAWCÓW

Naszymi klientami są również pracodawcy, których reprezentujemy przed organami państwowymi: w tym ZUS i PIP. Bierzemy udział w negocjacjach w postępowaniach sądowym i mediacjach pozasądowych.

ZAKRES DZIAŁANIA

Sprawy pracownicze to często trudne tematy. Zapraszamy do kontaktu Klientów z terenu miast Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski. Świadczymy usługi w zakresie spraw pracowniczych w całym regionie.

Call Now Button